Trabzon'da 45 öğretmenin testi pozitif çıktı, 11 okulda eğitime ara verildi

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı son verilere göre nüfusa oranla en çok vakanın kayıtlara geçtiği 'Çok yüksek riskli' kategorisindeki iller arasındaki Trabzon'da korona virüs salgınının başladığı günden bu yana 5 öğretmen yaşamını yitirdi. Ayrıca korona virüse yakalanan 45 öğretmenin tedavisinin devam ettiği, 11 okulda ise salgın tedbirleri nedeniyle eğitime ara verildiği öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı verilerine göre 6- 12 Mart 2021 tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü illerin bulunduğu Karadeniz Bölgesi’nde sıkı tedbirler devam ediyor.

Geçen hafta 100 bin kişide 226,14 olarak açıklanan vaka sayısı, bu hafta 222,32’ye geriledi. Düşüş kaydedilmiş olsa da yine en fazla vakanın görüldüğü ilk 10 il arasında bulunan Trabzon’da filyasyon ekipleri koronavirüsün izini sürüp, temaslı kişileri belirlemek için çalışmalarına devam ediyor. Vaka sayısında düşüş olmasına rağmen, ‘kırmızı’ kategoride bulunan ‘çok yüksek riskli’ il durumundan kurtulamayan Trabzon’da, korona virüs salgını sürecinde 5 öğretmenin hayatını kaybettiği bildirildi.

45 ÖĞRETMEN POZİTİF ÇIKTI, 11 OKULDA EĞİTİME ARA VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aktarılan bilgilere göre; toplam 12 bin öğretmenin görev yaptığı Trabzon'da; korona virüse yakalanan 45 öğretmenin tedavisinin devam ettiği, temaslı 70 öğretmenin de evlerinde karantinada olduğu, 11 okulun ise salgın tedbirleri kapsamında eğitme ara verildiği ifade edildi.

 

Etiketler
covid-19
virüs
okul
öğretmen