Eczacı

21/07/2021
Kurban Bayramı sebebiyle Ankara Birleşik Eczacılar Grubu ve Ankara Eczacı Odası'ndan tebrik mesajları yayınlandı.
19/07/2021
Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde kamu eczacısı olarak çalışan ve aynı zamanda Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı olan Mahmut Sert, görevi başındayken aynı hastanede hemşire olarak çalışan A.B.’ nin yumruklu saldırısına uğradı.
13/07/2021
Eczacılık Fakültesi öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu’nun öncülüğünde CİMER’e şikayet kampanyası başlattı. Öğrenciler, sayısı 57’ye ulaşan eczacılık fakültelerinin artık açılmaması gerektiğini dile getiren yüzlerce isteği CİMER’e iletti.
02/07/2021
Türk Eczacıları Birliği’nin çağrısıyla Türk Eczacıları Birliği yöneticileri, Türkiye’nin dört bir yanındaki Bölge Eczacı Odası’ndan gelen yöneticiler, eczacılar, eczacılık fakültesi öğrencileri son yıllarda sayıları hızla artan eczacılık fakültelerine karşı seslerini duyurmak amacıyla Ankara’da bir araya gelerek Ulus Atatürk Anıtı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
01/07/2021
Eczacılar, Türkiye’nin dört bir yanından yöneticileri ile Ankara’da, Bölgelerarası Toplantı’da bir araya geliyor.
29/06/2021
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'ın, katıldığı bir televizyon programında yeni açılan eczacılık fakültelerine gerekçe göstermeye çalışması, Türk Eczacıları Birliği'nin tepkisine neden oldu.
26/06/2021
Türk Eczacıları Birliği, yeni açılan eczacılık fakültelerine karşı eylem çağrısında bulundu.
26/06/2021
Türk Eczacıları Birliği’ nin öz kaynakları ile hazırlanan ve ücretsiz olarak kullanıma sunulan tebrp uygulaması, eczacılık mesleğinin icra edildiği tüm alanları kapsayacak şekilde, eczacılar, eczane teknisyenleri ve mesleğe yeni katılacak öğrenciler için ilaç veri tabanı, farmasötik bakım asistanı ve güvenilir bir başvuru kaynağıdır. Tebrp uygulamasından, Türk Tabipleri Birliği’ne üye hekimlerin de ücretsiz olarak yararlanabilmesi için, Türk Tabipleri Birliği ile Türk Eczacıları Birliği arasında, 23.06.2021 tarihinde bir protokol imzalandı.
21/06/2021
Ankara Eczacılar Odası'nın Eylül ayında gerçekleşecek olan genel kurulu için Birleşik Eczacılar Grubu adına başkanlık adaylığını ilan eden Ecz. Süleyman Güneş ile medikritik.com olarak bir röportaj gerçekleştirdik.
17/06/2021
Ankara Eczacı Odası'nın genel kuruluna hazırlanmakta olan Birleşik Eczacılar Grubu, kısa bir tanıtım videosu paylaştı.