Hekim

23/07/2021
Iğdır’da 13 yıldır görev yapan Aile Hekimi Mehmet Kum, cehalete savaş açtı. İlkokulda hasta yatağında öğretmeninin kendisine bir kitap hediye etmesiyle başlayan kitap sevgisini çocuklara aşılamak için adeta kendisini adadı. Muayene gelen çocuklara oyuncaklarla birlikte kitaplar hediye ederken, beraberindeki arkadaşlarıyla kız çocuklarını okula göndermeyen aileleri ikna etmek için kapı kapı dolaşıyor. Çocukların kendilerini geliştirmesi için mücadele veren fedakar doktor, SABAH’a konuştu.
23/07/2021
Sağlık Bakanlığınca başlatılan uygulama ile tüm aile hekimliklerinde vatandaşların hipertansiyon, diyabet, obezite, kalp-damar hastalıkları ile kanser ve yaşlı izlem taramalarına alınması zorunlu hale getirildi.
17/07/2021
Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, kentte görev yapan bir doktorun bir hasta tarafından darbedildiğini bildirdi.
16/07/2021
Bursa'da İznik Devlet Hastanesi'nde görevli olan anestezi doktoru 41 yaşındaki Semih Özdil kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
15/07/2021
Sağlık Bakanlığınca Covid-19 aşısı uygulamaları kapsamında, 1 Temmuz 2021'den itibaren 3 ay süreyle, sözleşmeli aile hekimlerine aylık net 3 bin liraya kadar, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına da 1500 liraya kadar ilave ödeme yapılabilecek.
08/07/2021
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, Aile Hekimleri Yeni Ödeme Sözleşme Yönetmeliği'ne tepki gösterdi, yönetmeliğin yeniden şekillendirilmesi gerektiğini savundu.
04/07/2021
Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, doktora, sağlık personeline saldıran ve beyaz kod verilenler acilde 1 ay boyunca nöbet tutsun ve sedye taşısın. O zaman sağlık personelinin ve doktorların ne zor şartlarda insanları en zor anlarında hayatta tutmak için ne büyük mücadele verdiklerini çok net anlayacaklardır.” dedi.
03/07/2021
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi’nden mezun olup, yemin eden üçüzler Deniz, Aslı ve Başak Kozak, üçüzler olarak mezun oldukları için mutlu olduklarını, mezuniyeti paylaştıkları için gururlu olduklarını söyledi.
01/07/2021
Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına yapılacak ödemelere ilişkin yönetmelik değişti. Resmi Gazete'de yayınlanan Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği'ne göre aile hekimleri kronik hastalık takibi konusunda daha çok görev alacak. Ceza puanları ile ilgili değişikliklere de Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu tarafından tepki geldi.
30/06/2021
Manisa Sarıgöl Devlet Hastanesinde yeni tip Covid-19 karşı aşılama yapan hemşire eşine izinli olmasına rağmen 9 saat boyunca yardım eden Doktor Taner Küçücük, "Aşı bölümündeki kalabalığı görünce yardım etme niyetiyle onlara eşlik ettim. Onlara motivasyon olsun diye en azından küçük bir yardım olsun istedim." dedi.