Veteriner

18/11/2020
Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, antimikrobiyal direnç gelişiminin insanların hayatını kaybetmesine yol açan ciddi bir sorun olduğunu belirterek "Dünyanın ortak sorunu olan antimikrobiyal dirençle ilgili vakit kaybetmeden, tüm ülkeler hazırlanacak...”
18/07/2020
Eyüpsultan Belediyesince Kemerburgaz'da oluşturulan kurban satış ve kesim alanında kurban pazarlığı Covid-19 salgını nedeniyle "tokalaşma çubuğu" ile yapılacak.
13/07/2020
Sağlık alanında Türkiye'nin öncü haber sitesi Medikritik.com, yepyeni bir arayüz ve genişletilmiş uzman kadrosuyla okuyucularını karşıladı.
11/07/2020
Türkiye’deki Veteriner Hekimleri Odalarının çatı örgütü olan Türk Veteriner Hekimler Birliği de Suruç’taki meslektaşlarına yönelik şiddet olayını sosyal medya hesaplarından kınadı ve Sağlıkta Şiddet Yasası talebinde bulundu.
11/07/2020
Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin’in zoonoz hastalıklar ve bu hastalıklardan hayvan ve insan sağlığının korunması için alınması gereken tedbirler konusundaki açıklamasının; bir medya kuruluşu tarafından yanlış anlaşılmaya müsait şekilde hayvan resimleri kullanılarak haberleştirilmesi bazı vatandaşlar tarafından tepki topladı. Bu konuya ilişkin Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi kamuoyu duyurusu yaptı.
06/07/2020
Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, dünyada her yıl 2,7 milyon insanın hayvanlardan insana bulaşan (zoonotik) hastalıklardan hayatını kaybettiğini vurgulayarak, bu hastalıklarla mücadelenin "Tek Sağlık" yaklaşımıyla mümkün olduğunu belirtti.
30/06/2020
İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, 3 gün içerisinde hayvan varlığının yaklaşık yüzde 5'inin kesildiği Kurban Bayramı'nın halk sağlığı, hayvan sağlığı, hayvan refahı ve ekonomik boyutları olan bir organizasyon olduğunu belirterek, "Böylesine karmaşık ve oldukça kısa bir sürede gerçekleşen organizasyonun sağlıklı ve huzur içerisinde geçmesi için pandemi koşulları da dikkate alınarak ciddi önlemler alınmalıdır." ifadesini kullandı.
29/06/2020
Veteriner hekimleri, kendilerine yeterince önem verilmediği ve diğer sağlık çalışanlarından ayrı tutulduklarını belirterek eğitimlerinde, çalışma koşullarında, özlük haklarında, eşitlik istiyorlar.
12/06/2020
Sağlık sisteminin önemli parçalarından olan veteriner hekimleri 'Sağlıkta Şiddet Yasası'na dahil etmemenin tartışması hala sürerken Gökçeada İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Veteriner Hekim Ceyhun Aymelek, sahada kayıt ve küpeleme çalışması yaptığı sırada saldırıya uğradı.
08/06/2020
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü dolasıyla açıklamada bulundu.