Başhekimin akrabaları hastanede çalışan hekimleri tehdit etti ve izinsiz fotoğraflarını çekerek şantaj uyguladı

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde başhekimin akrabası olduklarını söyleyen şahıslar pandemi polikliniğini birbirine kattı. Hastanede çalışan hekimleri ‘hastaneyi başınıza yıkarız’ sözleriyle tehdit edip izinsiz fotoğraflarını çekerek şantaj uyguladı. İddiaya göre hastane başhekimi bu olayı örtbas etti.

Yaşanan bu akılalmaz olayı, Şanlıurfa Tabip Odası sosyal medya şu şekilde duyurdu:

“Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek’in kardeşleri ve yakın akrabaları 05.11.2020 tarihinde pandemi polikliniğinde başhekimin akrabaları olduklarını söylemiş ve hastaneyi hekimlerin başına yıkmakla tehdit edip izinsiz fotoğraflarını çekerek şantaj uygulamışlardır.

BAŞHEKİMİN KARDEŞİ TARAFINDAN FİZİKSEL VE SÖZEL ŞİDDET

Bu durum Başhekim tarafından örtbas edilirken 06.11.2020 tarihinde yine aynı güruh tarafından başhekimin arrest olan babasına tıbbi müdahale yapmak amacıyla bulunan Asistan hekim arkadaşımız, koruyucu ekipman dahi giymeden hızlıca gittiği olay yerinde Başhekimin kardeşi tarafından fiziksel ve sözel şiddete uğramıştır.

BAŞHEKİM DERHAL İSTİFA ETMELİ

Şiddete maruz kalan hekimin 3 defa beyaz kod çağrısı ise hastane yönetimi tarafından iptal edilmiş ve güvenlik güçlerinin olay yerine intikal edip hekimin güvenliğinin sağlanması engellenmiştir. Yaşanan bu olayın takipçisi olduğumuzu ve Başhekimin derhal istifa etmesi gerektiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Etiketler
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi
başhekim
hekimler
tehdit
şantaj