medikritik.com
Haberler

Cumhuriyetçi Hekimler: Koranayı da yeneceğiz

Cumhuriyetçi Hekimler Grubu yayınladıkları Tıp bayramı mesajında, Tıbbiyeli hikmetler olarak görevimizin başındayız mesajı verdi. Yayınlanan mesajda ‘Tifüsü, Sıtmayı, Trahomu, Veremi Devletimiz ve Halkımız ile omuz omuza yendik; Koronayı da yeneceğiz.’ ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Tabip Odası Cumhuriyetçi Hekimler Grubu 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak meslektaşlarının Tıp bayramını kutladı.

Cumhuriyetçi Hekimlerin Tıp bayramı mesajı şöyle:

“14 Mart 1919’un yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüz yıllık kamu sağlığı stratejisini bütün unsurlarıyla adım adım uygulamak zorunda olduğu bir döneme girdiğimizin bilinciyle; Bilimin kılavuzluğunda, kamu yararı hedefiyle; Emeğini ve Vicdanını Türk Milletinin sağlığına adamış Hekimlik Mesleğinin mensupları, Tıbbiyeli Hikmet’ler olarak görevimizin başındayız. Koronavirus salgınında dünyanın dörtbir yanından hekimlerle dayanışma halinde; Ülkemizde en ön safta savaşan Meslektaşlarımızın 14 Mart Tıp bayramı kutlu olsun. Tifüsü, Sıtmayı, Trahomu, Veremi Devletimiz ve Halkımız ile omuz omuza yendik; Koronayı da yeneceğiz.”

Yorum Yap