medikritik.com
Haberler

Son dakika… Koronavirüsten ilk ölüm…Bakan Koca yeni vakaları açıkladı!

Türkiye’de COVID-19 açısından pozitif ilk vakanın görülmesinin ardından Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan çalışmalarla büyük çaplı önlemler alınmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son vaka sayısını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Salgın vakalarında olayların kontrolden çıkmasının belli başlı faktörlerinden biri paniktir. Tedbir ve panik, birbirinin zıddıdır. Tedbirlere uyarsak hastalığın yayılımını kontrol altına alabiliriz. Virüsle temas ihtimallerini sıfırlamak zorundayız” diyen Koca, dün yapılan basın toplantısında 47 kişinin testlerinin pozitif çıktığını, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini ifade etmişti.

Şu anki vaka sayısı kaç?

Bakan Koca 51 yeni vaka olduğunu açıkladı. Açıklama öncesindeki 47 vaka eklenince Türkiye’deki mevcut COVID-19 pozitif vaka sayısı 98’e yükselmiş oldu. Vakaların yükselmesi sonucu Bakan Koca, izolasyon uygulamasının önemini bir kez daha vurgulamış oldu.

İlk vefat açıklandı!

Bakan Koca, COVID-19 salgını sürecinde Türkiye’de ilk vefat eden hastanın Çin temaslı bir çalışanında enfeksiyonu alan 89 yaşında bir erkek hasta olduğunu açıkladı.

Bakan Koca’nın açıklama ise şöyle:

İlgili Haberler

Yorum Yap