medikritik.com
Haberler

Vietnam koronavirüsü yendi!

Koronavirüs dünyaya hızla yayılmaya devam ederken Vietnam’dan sevindirici bir haber geldi. Vietnam sağlık otoriteleri bütün koronavirüs hastalarının iyileştiğini ve taburcu olduğunu duyurdu.

Vietnam koronavirüsü yendi!

Vietnam, bugüne kadar ülke topraklarında 16 koronavirüs (COVID-19) hastası olduğunu duyurmuştu.

Yapılan açıklamada 16 koronavirüs hastasının tamamının iyileşip hastanelerden taburcu edildiği ve Vietnam sınırları içerisinde hiçbir vakanın kalmadığı ifade edildi.

Vietnam hükümetinden yapılan açıklamada ise son iki haftada, 20 gün boyunca karantinaya alınan Hanoi köyü de dahil olmak üzere, hiçbir yeni vakanın bildirilmediği ifade edildi.

Vietnam Sağlık Bakanı yaptığı basın toplantısında, “COVID-19 ile mücadele etmek bir savaşsa biz bu savaşta ilk raundu kazanmış olduğumuzu duyurabiliriz. Ancak savaşı tamamen kazanmış değiliz. Çünkü, bu salgında durum öngörülemez bir vaziyette” ifadelerini kullandı.

Vietnam’da yaşanan gelişmeler ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, Vietnam hükumetinin bu acil salgın durumuyla ilgili hızla harekete geçmesinin krizi erken aşamada ele almak adına oldukça önemli olduğu yorumunu yapıyor.


İlgili Haberler

Yorum Yap