Eczacı

25/09/2021
25 Eylül Dünya Eczacılar Günü kapsamında düzenlenen tören ile Değer Katan Eczacı Ödülleri ve Yaşam Boyu Onur Ödülleri, sahiplerine takdim edildi.
24/09/2021
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, ilaçların eczanelerden temin edilmesi gerektiğini belirterek, "Eczanelerimizdeki ilaçlar İlaç Takip Sistemi üzerinden Sağlık Bakanlığının takip ve kontrolü altındadır." ifadesini kullandı
21/09/2021
Türk Eczacıları Birliği (TEB) ve birçok eczacı odası, bazı ilaçların geri ödemesinin kaldırılmasına tepki gösterdi.
14/09/2021
Türk Eczacıları Birliği (TEB) Covid-19 vakalarının artışa geçtiğine dikkat çekip grip mevsimine girdiğimiz konusunda uyarıda bulundu.
02/09/2021
Türk Eczacıları Birliği (TEB), yangın ve selden etkilenen bölgelerdeki vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.
17/08/2021
Türk Eczacıları Birliği, Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışma programındaki bir soruda yer alan eczacılık tanımına tepki gösterdi. Eczacılar Birliği, "Özür dilemeye davet etmiyoruz çünkü dilediğiniz özrü pandemide halk sağlığı adına çalışırken hayatını kaybeden eczacılar duyamayacak." sözlerini kullandı.
21/07/2021
Kurban Bayramı sebebiyle Ankara Birleşik Eczacılar Grubu ve Ankara Eczacı Odası'ndan tebrik mesajları yayınlandı.
19/07/2021
Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde kamu eczacısı olarak çalışan ve aynı zamanda Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı olan Mahmut Sert, görevi başındayken aynı hastanede hemşire olarak çalışan A.B.’ nin yumruklu saldırısına uğradı.
13/07/2021
Eczacılık Fakültesi öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu’nun öncülüğünde CİMER’e şikayet kampanyası başlattı. Öğrenciler, sayısı 57’ye ulaşan eczacılık fakültelerinin artık açılmaması gerektiğini dile getiren yüzlerce isteği CİMER’e iletti.
02/07/2021
Türk Eczacıları Birliği’nin çağrısıyla Türk Eczacıları Birliği yöneticileri, Türkiye’nin dört bir yanındaki Bölge Eczacı Odası’ndan gelen yöneticiler, eczacılar, eczacılık fakültesi öğrencileri son yıllarda sayıları hızla artan eczacılık fakültelerine karşı seslerini duyurmak amacıyla Ankara’da bir araya gelerek Ulus Atatürk Anıtı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.