Sağlık Çalışanları

28/11/2020
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sosyal medya hesabından “Testim pozitif çıktı, ama semptomlarım çok hafif, kendimi kötü hissetmiyorum. Filyasyon ekibinin getirdiği ilacı şimdi kullanmam gerekir mi? Durumumda kötüleşme olursa başlasam olmaz mı?” sorusunu cevapladı.
28/11/2020
Son yıllarda televizyon programlarında oldukça artan 'sağlık' formatlı programlarda fikirlerine danışılmak için çağırılan doktorlardan para alındığı iddia edildi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (ÇAPA) Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu sosyal medya hesabından Ebru Akel'in Show Tv'de yayınlanan 'Kendine İyi Bak' programına konuk olarak çıkması için 6.000 TL istendiğini duyurdu.
28/11/2020
Tabip odaları, hekim dernekleri ve grupları: “Türk hekimlerinin, Anayasal Meslek Kuruluşu TTB, bugün bölücü emellere hizmet eden kişi ve kuruluşlarla temas içinde ve her fırsatta ülkemizi dış devletlere şikâyet etmek için bahane arayan, bunu da demokrasi maskesi altında yapan bir kadro tarafından yönetiliyor.”
28/11/2020
21 Kasım Cumartesi günü Muş Devlet Hastanesi Acil Servisinde nöbet tutmakta olan sağlık çalışanına Suriye uyruklu hasta taciz girişiminde bulundu.
28/11/2020
Eşiyle boşanma sürecinde olan evde sağlık hizmetlerinde görevli hemşire Cemile Deniz isimli genç kadın, Covid-19 nedeniyle çocuğunun kendisinden alınıp babaya verilmesiyle büyük şok yaşadı. Baba M.A.D., çocuğunun kronik rahatsızlığı olduğunu, annesinin evlere girip çıktığı için risk altında bulunduğunu iddia ederek velayetin annede olmasına itiraz etmişti... Mahkemenin velayeti babaya verme kararı sosyal medyada tartışma konusu oldu. Son dakika haberine göre Cemile Deniz, yaptığı açıklamada "Covid-19 benim suçum değil." dedi.
27/11/2020
Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Covid-19 yoğun bakımda görevli sağlık çalışanları sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uyulmaması nedeniyle son dönemlerde karanavirüslü hasta sayısındaki artışın, kendilerini hem üzdüğünü hem de yoğun çalışma temposu içerisinde sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Hastanenin yoğun bakım servisi sorumlusu Metin Ayvaz "Dışardakiler 1 maske bile takmazken, biz burada 3 maske takıp o şekilde nefes almaya çalışıyoruz. Yoğun bakımdaki şu insanların durumlarını görseler, kapıdan kafalarını dışarıya çıkarmazlar. Bir değil 10 maske ile gezerler." dedi
27/11/2020
ÖSYM Başkanı Halis Aygün: Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli pozisyonuna tercihleri ise 1-7 Aralık tarihleri arasında alacağız.
27/11/2020
Kastamonu'da düzenlenen kampta 2 gün boyunca bisiklet, tırmanış, okçuluk, golf, dart, el sanatları, paintball, tenis ve zipline etkinliklerine katılan sağlık çalışanları, akşamları kamp ateşi eşliğinde şarkılar söyledi.
27/11/2020
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, Covid-19 ile mücadele kapsamında, kent genelinde alınması gereken ilave tedbirler değerlendirildi.
27/11/2020
AHEF: “10 yıldır yaşadığımız sorunlardan biri Aile Sağlığı Elemanı (ASE) sayısının yetersizliğidir. İlden ile sayıları değişmekle beraber ülke genelinde %20 düzeyinde ASE eksiği ile aile hekimliği hizmetleri verilmektedir. Bazen tek birimli merkezlerde aile hekimi tek başına hizmet vermeye çalışmakta zaman zaman geçici görevlendirmeler yapılmakta ancak verilen hizmetin kalitesi beklenen düzeyde olmamaktadır.”