Diş Hekimi

22/07/2021
Adana’da 2019’da Seyhan Belediyesi tarafından açılan ve Türkiye’nin ilk ve tek diş hekimliği müzesi olan 'İlter Uzel Tıp ve Diş Hekimliği Müzesi' ziyaretçilerini ağırlıyor. Müzede diş hekimliğine dair birçok değerli parçanın sergilendiğini kaydeden Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, "Burayı gezen diş hekimleri hayran kalıyor" dedi.
24/06/2021
Samsun'da bir diş doktoru ağrıyan 20'lik dişini kendisi çekti. Dişini çektiği videoyu hastalarına da izleten doktor bu sayede kendisine korku ile gelen hastalara cesaret ve güven veriyor.
20/03/2021
Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fulya Özdemir, ortodontik işlemler sırasında doktorların yapması gerekenlerin giderek artan oranda yapay zeka tarafından yapılmaya başlandığını söyledi.
25/02/2021
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Diş Hekimliği Fakültesi kliniklerinde koronavirüs salgınının başlaması ile alınan önemler, son dönemde üst seviyeye çıkarıldı. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin aksamaması için kişisel koruyucu ekipman ve kliniklerin dezenfeksiyonundan sonra muayene alanları da cam bölmeler ile birbirinden ayrıldı.
05/02/2021
Avcılar’da bir diş kliniğinde tedavi olan ancak parasını ödemeyen kadın ve kocası dehşet saçtı. Kliniğe gelen öfkeli karı koca doktora küfürler yağdırıp, darp etti. Yaşanan olaylar güvenlik kamerasına ve çalışanların cep telefonuna yansıdı.
04/01/2021
Filyasyonun bel kemiği diş hekimleri, izlenimlerini anlattı. Koordinasyon sorunu nedeniyle hastaların rapor sorununun çözülemediğini ifade eden sağlık çalışanları aile hekimlerine geriye dönük rapor hakkı tanınmasını istedi.
25/12/2020
Hemşire gelin Zeynep Fırtına, "Sağlık camiasından çok kayıplarımız var. Üniformalarımızı gururla taşıyoruz. O nedenle bu üniformalarla nikah salonuna gelmek istedik." dedi
22/12/2020
Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan görüntülü muayene sistemi, hem polikliniklerde yoğunluğu azalttı hem de hastalara evde muayene imkanı sundu.
17/12/2020
Filyasyonda görevli asistan diş hekimleri mağdur. Filyasyonda uzun süre görevlendirilmelerinden dolayı eğitim haklarını alamıyorlar. Filyasyon görevindeki bir diş hekimliği asistanı Medikritik.com’a gönderdiği mektup ile yaşadıkları sorunları ve mağduriyetleri anlattı.
09/12/2020
Sivas’ta hastası tarafından tehdit edilen diş hekimi, bir diş hekimliği fakültesi öğrencisine burs vermesi şartı ile hastasını affetti.