Sağlık Çalışanları

23/10/2021
medikritik.com olarak Kültür-Sanat köşesinde yenetekleri olan sağlık çalışanlarına yer veriyoruz. Bu yeteneklerden biri olan Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Dr.Feza Köylüoğlu… Açtığı resim sergisiyle ilgili kendisine yönetiltiğimiz soruları yanıtladı.
12/10/2021
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği'nin (TVHB) 'Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmeliği' kapsamında, bu yıl sonuna kadar sahipli köpeklere, 2022 sonuna kadar da sahipli kedilere mikroçip enjekte edilmesi zorunlu hale getirildi. Mikroçipler sayesinde sahipli hayvanların kontrollerine ve yer bilgilerine kolayca ulaşılıp, hayvanların sokağa bırakılmasının önüne geçilecek.

12/10/2021
Van'da Şehrivan Köklü (19), ailesine yük olmadan hayali olan hemşirelik bölümüne girmek için Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı kilim dokumacılığı kursuna katıldı. Aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen kadınlarla unutulmaya yüz tutan kilimleri dokuyan ve aylık 1800 lira kazanan lise mezunu Köklü, "Kilim dokumacılığından aldığım para ile aileme yük olmadan kendime üniversiteye hazırlık kitapları alıyorum. Hem kilim dokumayı öğreniyorum hem de üniversiteye hazırlanıyorum. Okulu giden 2 kardeşlerime de destek oluyorum" dedi.

09/10/2021
İstanbul Tıp Fakültesi'nin Covid Çocuk Acil Servisi'nde asistan hekimlere yönelik geçtiğimiz gün yaşanan fiziksel ve sözlü şiddete karşı üniversiteden açıklama geldi.
08/10/2021
İstanbul Aile Hekimliği Platformu'nun, Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği'ni protesto etmek amacıyla İstanbul'da yapmak istediği mitingin İstanbul Valiliği'nce engellenmesi üzerine aile hekimleri basın açıklaması gerçekleştirdi.
06/10/2021
Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde Uzm. Dr. Ferda Aksel ve kızı Dr. Doğa Aksel, Covid-19 servisinde birlikte görev yapıyor. Anne- kız, koronavirüs hastalarının sağlığına kavuşması için yoğun mesai harcıyor.

05/10/2021
Prof. Dr. Hatice Bodur, "Kovid-19'u asemptomatik (belirtisiz) geçiren ve hatta çocuk yaş grubu hastalarda bile Post Kovid semptomlarıyla karşılaşılabileceğini gösteren çalışmalar var" dedi.
05/10/2021
Van’da büyük oranda pandemi hastanesi olarak hizmet veren Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi çalışanları nöbet çıkışında oluşturdukları koroda bir araya geliyor. Amaçları meslektaşlarına hem moral vermek hem de kayıplarını türkülerle anmak.
05/10/2021
Türk Hava Yollarının (THY) İstanbul-Şikago seferini yapan uçağında Faslı hamile yolcunun doğumunu gerçekleştiren beyin cerrahı Op. Dr. Feridun Kubilay, başarılı müdahalesinin ABD ve birçok ülkenin gazete manşetlerinde yer almasından büyük gurur duyuyor.
03/10/2021
Bayrampaşa’da bir özel hastanenin yoğun bakım servisinde görevli hemşire geçtiğimiz günlerde bir hasta yakınının silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırıyı kınamak için Türk Hemşireler Derneği (THD), Hemşireler ve Tüm Sağlık Personelleri Sendikası (HEP-SEN), Türkiye Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği (TYBHD) ve Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) saldırının gerçekleştiği hastanenin önünde ortak açıklama yaptı.