Röportaj

21/06/2021
Ankara Eczacılar Odası'nın Eylül ayında gerçekleşecek olan genel kurulu için Birleşik Eczacılar Grubu adına başkanlık adaylığını ilan eden Ecz. Süleyman Güneş ile medikritik.com olarak bir röportaj gerçekleştirdik.
03/05/2021
Medikritik.com olarak, İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü Doktor Öğretim Üyesi Dr. Alişan Burak Yaşar ile sağlık çalışanlarının psikoloji üzerine konuştuk.
02/02/2021
YesToScience ekibi tarafından oluşturulan “Askıda Bilim” temalı sosyal sorumluluk projesi sayesinde 2018 yılından günümüze kadar yüzlerce çocuk; öğrenmenin hazzıyla tanıştı, ulaşılabilir bilimsel ortamlar sayesinde dünyayı ve evreni kucakladı. Hastanelerde tedavi gören çocuklardan yoksul mahallelerde yaşayan çocuklara kadar pek çok kişiye ulaşan, okullarda yapılan yüz yüze deneylerden online eğitim platformlarındaki anlatılara kadar pek çok alanda faaliyet sürdüren bilim sevdalılarını yakından tanımak istedik. Medikritik.com olarak, YesToScience’ın kurucularından Emre Akgün ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz!
01/02/2021
Medikritik.com olarak, Birleşik Hayvanları Koruma Vakfı-UPA (United Protection of Animals Foundation) hakkında bilinmeyenleri vakfın kurucusu Dr. Bozkurt Oğuz Sınar’a sorduk. Keyifli okumalar.
22/01/2021
Medikritik.com olarak, Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi /Dahili Tıp Bilimleri Bölümü ve Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay ile Covid-19 sürecini, Covid-19 aşılarını, mRNA teknolojisini ve yerli aşı çalışmalarını konuştuk.
22/01/2021
Medikritik.com ailesi olarak, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’ye kamuda adil sendikacılık ve saha sorunlarını sorduk.
07/01/2021
Medikritik.com ailesi olarak Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan’a genetik tedavi yöntemi ile ilgili merak edilenleri sorduk.
16/12/2020
Koronavirüs ile mücadele sürecinde hekimliğe dair Hekim ve diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası “Hekim Sen” Başkanı Dr. Adil Kurban ile röportaj yaptık.
02/12/2020
Medikritik.com ailesi olarak aşı gönüllüsü Seda Akyüz'e merak edilenleri sorduk.
10/07/2020
Protez göz nedir? Nasıl yapılır? Nasıl kullanılır? Protez Göz Uzmanı Murat Ay Medikritik.com ailesine konuştu.